Následky po silné bouřce

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

25.07.2023 | Jihomoravský kraj
Následky po silné bouřce

Pondělí, 24. července 2023 – Po silné bouřce, která přešla přes naše území kraje jsme evidovali více technických událostí a to zejména v obci Nesovice na Vyškovsku.

Od 17. hodiny hasiči v Jihomoravském kraji evidovali (56) událostí, během kterých poskytovaly jednotky zejména technickou pomoc při odstranění škod a následků po silné bouřce. Celá situace se uklidnila až k 20. hodině.

Mezi nejčastější zásahy dnešního večera patřilo odstraňování popadaných stromů a ulomených větví z komunikací, kde jsme zasahovali u téměř (41 událostech), u odstranění nebezpečných stavů (13 událostí) a čerpání vody (2 událostí).

K nejvíce zásahům vyjížděli profesionální a dobrovolní hasiči v okrese Vyškov (25 událostí), v okrese Břeclav (19 událostí) a další okresy byly v jednotkách zásahů.

V obci Nesovice na Vyškovsku hasiči odstraňovali následky po bouřce, která byla zaplavena bahnem z okolních polí. V místě bylo zasaženo deset domů, kde jednotky hasičů musely pomocí ženijního nářadí odstraňovat nánosy bahna v průjezdech a garážích. Ve dvou případech jsme nasadili kalové čerpadla pro odčerpání vody a následně na dočištění použili průmyslové vysavače. Hasičskou technikou jsme čistili, také vozovku v celé obci. V dané lokalitě zasahovalo celkem šest jednotek hasičů a to přes šest hodin. V této oblasti jsme evidovali také události menšího charakteru v obcích Brankovice, Nemochovice a Dobročkovice. Zde jsme zejména řešili nánosy bahna na komunikaci a prováděli očištění vozovky a menší práce na střechách domů.

Při dnešních zásazích při odstraňování následků po silném větru nemáme v záznamech žádné zranění našich příslušníků nebo členů dobrovolných jednotek.

Územní odbor

Odstranění stromu