Nedělní větrné počasí hasiče V Jihomoravském kraji nezaskočilo

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

09.04.2018
Nedělní větrné počasí hasiče V Jihomoravském kraji  nezaskočilo

V souvislosti s nepříznivou povětrnostní situací hasiči Jihomoravského kraje během neděle, 8.dubna 2018 n vyjížděli ke třiačtyřiceti událostem.

V jednatřiceti případech likvidovali padlé nebo nahnuté stromy,

35339-(1).jpg

V devíti uvolněnou střešní krytinu,

Dva poškozené billboardy
35346-(2).jpg

Jednu utrženou lampu veřejného osvětlení.
35343-(1).jpg

Nejčastěji hasiči zasahovali na Blanensku. Naopak na Znojemsku v souvislosti s větrem nezasahovali ani jednou. Podrobnější informace naleznete v tabulce.

pasted-image-0.png

Silný vítr komplikoval i hašení lesních požárů ve Švábenicích a v Nedvědici. V obou případech hasiči byli nuceni vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu. V Nedvědici plameny zasáhly plochu dvou hektarů. Při tomto požáru, který způsobil spadlý drát elektrického vedení, nevznikla žádná škoda. Ve Švábenicích hořela hrabanka na ploše zhruba jednoho hektaru. Požár se rozšířil do mladé lesní výsadby, kde tímto vznikla škoda 2 000 Kč.

35345-(1).jpg

David Jirouš