Nedělní zásahy u dopravních nehod

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

08.02.2021 | Jihomoravský kraj
Nedělní zásahy u dopravních nehod

Neděle, 7. února 2021 – Jihomoravští hasiči vyjížděli během neděle ke třinácti dopravním nehodám. Zranilo se šest osob.

K první vážnější nehodě vyrazily jednotky krátce před polednem do obce Žďárná na Blanensku. Osobní automobil zde narazil do sloupu elektrického vedení, který vážně poškodil. Zasahující hasiči provizorně zajistili přeražený sloup proti pádu a poskytli první pomoc zraněnému řidiči a spolujezdci. Oba si následně převzala do péče záchranná služba.

Jednotka z Pohořelic vyjela po 16. hodině do Vranovic na Brněnsku. Zde havaroval mimo komunikaci autobus. V tom se v době nehody nacházel pouze řidič, který neutrpěl žádná zranění. Za využití traktoru se autobus podařilo vytáhnout zpět na komunikaci krátce před půl šestou.

K nehodě dvou osobních automobilů a dodávky na ulici Gajdošova vyjeli profesionální hasiči ze stanice Líšeň a Lidická po 18. hodině. Zdravotnická záchranná služba převzala do své péče celkem tři zraněné. Hasiči zajistili havarovaná vozidla proti vzniku požáru a uklidili komunikaci od střepů. Provoz v místě nehody byl po dobu zásahu a vyšetřování omezen.

Filip Venclovský, HZS JmK
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje