Požár v Žabovřeskách způsobil škodu za necelý milión

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.03.2022 | Brno/ Jihomoravský kraj
Požár v Žabovřeskách způsobil škodu za necelý milión

Pondělí, 21. března 2022 – V Brně-Žabovřeskách jsme zasahovali u požáru rodinného domu. Škoda po požáru byla vyčíslena na devět set tisíc korun. Uchráněné hodnoty, zásahem hasičů, budou okolo pěti miliónů korun.

Čtyři jednotky brněnských hasičů zasahovaly od šestnácti hodin u požáru v domě na ulici Mozolky. Proti plamenům použily dva vodní proudy a dostaly je pod kontrolu na necelou půlhodinu.

Prověřili jsme a částečně i rozebrali konstrukce domu a střechy kam se požár šířil. Plameny jsme zcela zlikvidovali před osmnáctou hodinou. Zakouřené prostory domu jsme odvětrali.

V původním ohlášení bylo, že uvnitř se může nacházet jedna osoba. Při příjezdu hasičů byl však dům prázdný a obyvatelé domu byli venku v bezpečí. Vzhledem k tomu, že dům je teď nepoužitelný k bydlení, nabídli zástupci Úřadu městské části obyvatelům možnost náhradního ubytování.

Příčina vzniku požáru je v šetření. Škoda po požáru byla vyčíslena na devět set tisíc korun. Uchráněné hodnoty, zásahem hasičů, budou okolo pěti miliónů korun. Při požáru se nikdo nezranil.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje