Přehled nedělních dopravních nehod v Jihomoravském kraji u kterých zasahovali hasiči

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.10.2017

logo_jmk_2.png 73390_8e8c7.jpg
Od sedmi do devatenácti hodin řešili v neděli 15.října 2017 jihomoravští hasiči jedenáct dopravních nehod na území Jihomoravského kraje . Celkem se zranilo šestnáct lidí. Nejvíce zraněných si vyžádala nehoda na dálnici D2, u které se zranilo 12 osob.

df.png

Na 17. kilometru dálnice D2, ve směru od Břeclavi na Brno, havarovaly tři osobní vozy a dodávka. U nehody se zranilo celkem 12 lidí. Po půl páté odpoledne spěchali na místo profesionální hasiči z Hustopečí a Židlochovic. Jednotku z Mikulova, kterou operační středisko vyslalo jako posilu, nakonec na místě nebylo potřeba. Třem zraněným poskytli hasiči první pomoc a poté je předali do péče záchranné služby. Ta všechny zraněné po ošetření odvezla do nemocnic. Hasiči zabezpečili vozidla proti případnému vzniku požáru. Dálnice zůstala průjezdná levým jízdním pruhem do devatenácti hodin.

df.png

V průběhu dne vyjížděli hasiči i k několika nehodám motorek. Zasahovali v Křepicích, kde pro zraněnou motorkářku přiletěl vrtulník letecké záchranné služby. Na toto místo jeli hasiči z Mikulova a Židlochovic, kteří byli předtím voláni k nehodě na dálnici.

df.png
Motorkáři havarovali také v Bučovicích a Lelekovicích. Dvě motorky a osobní automobil havarovaly před devatenáctou hodinou i na silnici I/54 u Veselí nad Moravou.

df.png

Po nehodě začalo hořet jedno z havarovaných aut v Bučovicích před devatenáctou hodinou. Hasiči plameny zlikvidovali jedním vodním proudem. Škoda na vozidle je předběžně vyčíslena na třicet tisíc korun. U nehody se zranila jedna osoba, ta však nemusela být odvezena do nemocnice.

Přehled dopravních nehod v JmK

Počet nehod