Při požáru bývalého kulturního střediska se zranily tři osoby

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

10.01.2021 | Vyškov/ Jihomoravský kraj
Při požáru bývalého kulturního střediska se zranily tři osoby
Sobota, 9. ledna 2021 - Ve Vyškově hořelo v bývalém kulturním středisku. Na místě zasahovalo deset jednotek hasičů. Požár si vyžádal tři zraněné.V sobotu před sedmou hodinou ranní jsme přijali informaci o požáru budovy ve Vyškově na ulici Dědická.

K místu vyrazily profesionální a dobrovolné jednotky z prvního stupně požárního poplachu.Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že hoří v bývalém kulturním středisku. I přesto, že prvotní hlášení informovalo o tom, že by se uvnitř neměl nikdo nacházet, přítomné osoby na místě veliteli zásahu sdělily, že v objektu jsou lidé.

Z důvodu členitosti stavby si velitel vyžádal na místo další jednotky tak, aby byl zajištěn průzkum objektu a vyhledání osob v co nejkratším čase. Zasahující skutečně v zakouřeném objektu nalezli osobu, která čekala na záchranu za oknem, na kterém byly osazeny mříže.

Celkem hasiči předali do péče záchranářům tři osoby.Z důvodu, že uvnitř střediska hořel nashromážděný odpad včetně plastů, museli hasiči po celou dobu zasahovat v dýchací technice. Plameny dostali pod kontrolu pěti vodními proudy za dvě a půl hodiny od ohlášení požáru na tísňovou linku. V tomto objektu zasahovaly naše jednotky během uplynulých sedmi měsíců již šestkrát.

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření.

Filip Venclovský, HZS JmK
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje