Při požáru domu, který vyhnal z bytů jedenáct lidí, se zranili čtyři lidé

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

14.01.2018 | Bílovicxe nad Svitavou
Při požáru domu, který vyhnal z bytů jedenáct lidí, se zranili čtyři lidé
V nedčli. 14.ledna 2018 ráno zasahovaly jednotky v Bílovicích nad Svitavou. Požár vyhnal z bytů jedenáct lidí. Někteří skončili v péči záchranné služby. Škoda se pohybuje ve statisících.
34842.jpg
Informaci o požáru přijalo naše operační středisko v 5.19 hodin. Na místo postupně vyjely jednotky i z druhého stupně požárního poplachového plánu. Na zásahu se tak podílelo osm hasičských jednotek.
Před příjezdem opustilo bytový dům jedenáct osob. Čtyři lidé skončili v péči záchranářů. Po ošetření zůstal jeden zraněný na místě a zbylí tři lidé byli transportováni do nemocnic.

34844.jpg
Hasiči k likvidaci požáru nasadili 3 vodní proudy. Požár se z jednoho z bytů rozšířil do půdního prostoru. Poškodil také sousední byt.

34837.jpg
Plameny se podařilo dostat pod kontrolu krátce po půl osmé. Následovalo rozebírání poškozené střešní konstrukce a stropů obou bytů. Statické narušení stropu zajistili hasiči výdřevou. Likvidaci požáru ohlásil velitel v 9.17 hodin.

34829.jpg
Pro evakuované obyvatele domu zajistil starosta obce náhradní ubytování.  Do něj jsme přivezli dostatečný počet dek a lehátek.

34839.jpg
Vyšetřovatel pokračuje v šetření na místě požáru i po odjezdu jednotek. Škodu v tuto chvíli odhaduje do milionu korun. Požár zcela zničil jeden z bytů, další poškodil a škoda je také na konstrukci a krytině střechy.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz