Souhrn událostí za deštivý víkend

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

06.08.2023 | Jihomoravský kraj
Souhrn událostí za deštivý víkend

Neděle, 6. srpna 2023 - V souvislosti s víkendovým deštěm jihomoravští hasiči zasahovali u 33 událostí.

V sobotu 5. 8. hasiči zasahovali celkem u 17 událostí.

Jednalo se většinou o popadané stromy na komunikace (8). Ve Vřesovicích na Hodonínsku spadený strom ohrožoval střechu táborové kuchyně.  Strom hasiči odstranili z výškové techniky pomocí motorové pily.

Čerpali vodu ze zatopených sklepů a komunikací (5). V Brně vlivem deště byla s opatrností průjezdná silnice Jedovnická. Na místě zasahovaly tři jednotky a pomocí kalových čerpadel dvě hodiny odčerpávaly vodu.

Ve 3 případech hasiči odstraňovali nebezpečné stavy. Z Drnovic do Ježkovic hasiči odstraňovali naplaveniny zeminy ze silnice.

V neděli 6. 8. hasiči zasahovali do 15. hodiny celkem u 16 událostí.

K odstraňování stromů převážně ze silnic vyjížděli ve 14 případech. V Medlově strom spadl na zaparkované auto a poničil plot nemovitosti.

V ulici Jedovnická opět čerpali vodu ze zaplavené silnice. Vysavačem na vodu odčerpali vodu z mateřské školy na ulici Švermova v Brně.

Brno.jpg
Jedovnická, Brno