Třímilionová škoda při požáru střechy

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

30.07.2023 | Bukovinka/ Jihomoravský kraj
Třímilionová škoda při požáru střechy

Pátek, 28. července 2023 – V obci Bukovinka hořela střecha se solárními panely a záložním agregátem.

Operační středisko hasičů dostalo ve 22:27 hodiny hlášení o požáru střechy ve dvoře rodinného domu. Na místo vyslalo okamžitě profesionální a dobrovolné jednotky. Při příjezdu hasičů na místo byl zjištěn požár solárních panelů na střeše budovy, dále záložního generátoru s uskladněnou naftou a hrozilo ohrožení kapacitních baterií. Z tohoto důvodu si velitel zásahu vyhlásil II. stupeň požárního poplachu a na místo si vyžádal také speciální techniku. Protiplynový automobil se zásobou dýchací techniky a kontejner kombinovaného hašení se zařízením COBRA.

Oheň zasáhl celou část střechy a spodní část budovy. Plameny pohltily i záložní agregát s naftou. Lokalizace požáru byla ohlášena před půlnocí. Naším zásahem se podařilo ochránit od zasažení kapacitních baterií, které byly v jedné části uskladněny. Na místě nakonec zasahovaly tři jednotky profesionálních hasičů a šest jednotek dobrovolných hasičů.

Celý zásah trval přes dvě hodiny. Vyšetřovatelem požáru byla na místě vyčíslena předběžná způsobená škoda 3 mil., ale podařilo se nám uchránit majetek v hodnotě 1,5 mil. Příčina požáru byla po dalším ranním ohledání místa stanovena na technickou závadu. V místě události byla evidována jedna zraněná osoba, která byla na místě ošetřena ZZS JMK.

Bukovinka.jpeg

Štěpán Komosný, HZS Jihomoravského kraje