V neděli hasiči zasahovali především u požárů

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

18.07.2022 | Jihomoravský kraj
V neděli hasiči zasahovali především u požárů

Neděle, 17. července 2022 – Jihomoravští hasiči během dnešního dne vyjížděli k celkem šestnácti požárům. Plameny napáchaly škody celkem za 600 tisíc korun. Hodnoty za 800 tisíc korun hasiči svými zásahy uchránili.

K prvnímu vážnějšímu požáru vyjela jednotka ze stanice Líšeň krátce po třinácté hodině. Při požáru elektrocentrály u garáží na ulici Podruhova se na rukou a nohou popálil starší muž. Hasiči zraněnému poskytli první pomoc a požár během pár minut jedním vodním proudem zlikvidovali.

Před čtrnáctou hodinou vyjelo několik profesionálních a dobrovolných jednotek z Tišnovska hasit požár porostu podél železniční trati. Na trase od Tišnova po Čebín likvidovaly více ohnisek. V jednom případě se požár před příjezdem jednotek rozšířil z železničního náspu do vzrostlého pole s obilím.

K požáru osobního vozu na 47. kilometru dálnice D2 vyjížděly vpodvečer jednotky z Břeclavska. V době jejich příjezdu byl vůz již plameny zcela pohlcen. Požár hasiči zlikvidovali dvěma vodními proudy za zhruba 30 minut od ohlášení. Provoz byl v místě požáru po dobu zásahu omezen.

Filip Venclovský, HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje