Velmi silná bouře způsobila škody

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.08.2023 | Jihomoravský kraj
Velmi silná bouře způsobila škody

Úterý, 23. srpna 2023 – Velmi silná bouřka, která se přehnala přes Brno-město způsobila mnoho škod a počtu výjezdů.

Od 16. hodiny hasiči v Jihomoravském kraji evidovali (57) událostí, během kterých poskytovaly jednotky zejména technickou pomoc při odstranění škod a následků po silné bouřce. Celá situace se uklidnila až k 22. hodině.

Mezi nejčastější zásahy dnešního večera patřilo odstraňování popadaných stromů a ulomených větví z komunikací, kde jsme zasahovali u téměř (43 událostech), u odstranění nebezpečných stavů (13 událostí) a čerpání vody (1 události).

K nejvíce zásahům vyjížděli profesionální a dobrovolní hasiči v okrese Brno-město (35 událostí), v okrese Brno-venkov (10 událostí), okres Znojmo (8 událostí) a další okresy byly v jednotkách zásahů.

Velké škody napáchala bouřka na území Brno-Jih, kde jsme zasahovali nejvíce. Na ulici Hájecká došlo k utržení střechy z firemního objektu a tato střecha poté poškodila další okolní stavby v okolí. V celé této oblasti jsme evidovali mnoho popadaných stromů, jak na komunikaci, tak i na zaparkovaná vozidla. Pomocí kontejneru s pohotovostním dřevem jsme započaly práce na provizorní opravě poškozené střechy budovy. Spolu s dobrovolnými jednotkami jsme provedli i zajištění plachtou, tak aby nedošlo k dalšímu poškození majetku. Na ulici Ráječek hasiči s výškovou technikou zabezpečili padající štít jednoho z rodinných domů. Postupně se nám podařilo štítovou zeď rozebrat do bezpečného stavu. Na obou místech jsme využili spolupráci se statikem, který jednotlivé budovy zkontroloval.

Při dnešních zásazích při odstraňování následků po silném větru nemáme v záznamech žádné zranění našich příslušníků nebo členů dobrovolných jednotek.

Územní odbor

Odstranění stromu