Auto zůstalo stát na přejezdu, narazil do něj rychlík

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

26.12.2021 | Vokov/ Karlovarský kraj
Auto zůstalo stát na přejezdu, narazil do něj rychlík

Událost je bez zranění, hasiči evakuovali všechny cestující

Osobní auto zůstalo ve čtvrtek večer zapadlé v kolejišti na železničním přejezdu u Vokova na Chebsku na trati mezi železničními stanicemi Tršnice a Nebanice. Dvě osoby z vozidla vystoupili a zavolali přes tísňovou linku 112 o pomoc. Operační středisko vyslalo na místo hasiče a zároveň požádalo o zastavení provozu na trati. V tu chvíli do uvízlého auta narazil projíždějící rychlík. Ten auto tlačil před sebou dalších zhruba 300 metrů. Hasiči na místě zkontrolovali, že v osobním autě zaklíněném pod vlakem se nikdo nenachází, následně evakuovali všech 23 nezraněných cestujících z vlaku do přistaveného evakuačního autobusu. Ten pasažéry z vlaku převezl na nádraží v Chebu. Pro vyproštění vozidla bylo nutné odtlačit železniční soupravu do nejbližší zastávky v Nebanicích. Pro obnovení provozu je nutná důkladná kontrola železniční tratě.

Během noci pak drážní hasiči zasahovali u další železniční dopravní nehody. Na nádraží v Kynšperku došlo ke stržení trakčního vedení.

Za posledních sedm dní se jedná o pátou událost na železnici. Před týdnem se srazil vlak s osobním autem u Ostrova, poté hasiči zasahovali u evakuace vlaku po stržení troleje, u Karlových Varů došlo ke střetu vlaku s jednou osobou a poslední dvě události se staly v noci ze čtvrtka na pátek u Chebu a v Kynšperku.

Zasahující jednotky:

HZS Cheb (CAS 20 Scania)

HZS SŽ Cheb (CAS 20 Scania)

JSDH Kynšperk (CAS 20 T815)

JSDH Cheb Háje (CAS 15 Renault)

JSDH Skalná (CAS 24 Renault)

Zdroj: HZS Karlovarského kraje