Požár lesního porostu na Sokolovsku

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

28.06.2023 | Šindelová/ Karlovarský kraj
Požár lesního porostu na Sokolovsku
U požáru lesního porostu na ploše zhruba 100 x 150 metrů u Šindelové na Sokolovsku zasahovali v pondělí 26.6.2023 odpoledne hasiči z patnácti jednotek.

V průběhu zásahu byl vyhlášený třetí stupeň požárního poplachu a na pomoc s hašením byl zavolaný vrtulník. Ve velmi vyschlém porostu se požár rychle šířil.

Po dvou hodinách zásahu byl oheň pod kontrolou, místo požáru hasiči hlídali následně až do úterního rána, kdy se místo události zkontrolovalo také dronem s termokamerou.

Příčina požáru je v šetření.

Ve stejný čas, kdy hasiči zasahovali u požáru u Šindelové, vyjížděli další jednotky hasičů k hlášenému požáru suché trávy u Žlutic. Oheň se podařilo rychle dostat pod kontrolu. Aktuální slunečné počasí a vysoké teploty jsou z hlediska vzniku požárů velmi rizikové a každý by měl být maximálně opatrný při manipulaci s jakýmkoliv zdrojem tepla v přírodě.

Zdroj: Facebook HZS Karlovarského kraje