Únik výparů chlóru se do hotelu nerozšířil.Jeden pracovník hotelu se ale chlóru nadýchl a musel být převezen na ošetření do nemocnice

HZS Karlovarský kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

12.03.2018 | ilustrační foto
Únik výparů chlóru se do hotelu nerozšířil.Jeden pracovník hotelu se ale chlóru nadýchl a musel být  převezen na ošetření do nemocnice
chlotr.jpg
Únik výparů nebezpečné látky v prostorách jednoho z léčebných domů v Mariánských Lázních řešili hasiči v neděli, 11.března 2018, dopoledne.

Na místě zjistili, že se jedná o únik výparů chloru. Jeden z pracovníků hotelu smíchal chlor v kanystru s látkou na snížení pH, následně došlo k výronů výparů, kterých se pracovník nadýchal. Muže si převzala posádka záchranné služby, hasiči provedli kontrolu místa hotelového bazénu a ostatních prostorů. Nikam mimo technickou místnost bazénu se nebezpečná látka nedostala, nebyla tak nutná evakuace padesátky hostů hotelu. Hasiči odvětrali technickou místnost a doporučili nepoužívat bazén do kontroly servisním technikem.

Zasahující jednotky:
HZS Mariánské Lázně (CAS 24 Scania)

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj