V Chodově hořela přípojky plynu, hasiči museli evakuovat všechny obyvatele domu

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

20.06.2018
V Chodově hořela přípojky plynu, hasiči museli evakuovat všechny obyvatele domu

Jako požár sklepčních porostorů hlásili obyvatelé Chodova, 20.června 2018, na tísňovou linku hasičů kouř a plameny z panelového domu v Poděbradově ulici. Na místo tak okamžitě vyjeli hasiči z pěti jednotek.

aaaa.jpg
První byli na místě chodovští dobrovolní hasiči, kteří potvrdili požár domu, kdy hořela plynová přípojka a oheň se šířil na opláštění domu. Plameny se podařilo rychle zlikvidovat, mezitím se kouř z požáru dostal do bytů na místem požáru. Hasiči tak evakuovali obyvatele z bytů v nižších patrech domu.

a.jpg

plan3-(1).jpgMěřením koncentrací hasiči zjistili, že z poškozené přípojky uniká plyn do sklepních prostorů domu, kde se hromadí.

evakuac3.jpg Bylo tak nutné vyhlásit evakuaci pro všechny obyvatele domu, což se týkalo 36 osobn a několika zvířat. Přivolaní pracovníci plynařské pohotovosti provedli provizorní ucpání úniku, pro zastavení bylo
nutné odkopat část plynové přípojky před domem. Po uzavření přívodu plynu, důkladném odvětrání a opakovaném monitorování koncentrací plynu do po třech hodinách mohli obyvatelé domu vrátit zpět do svých byt. Příčina požáru a výše škody je v šetření.

has88.jpgZasahující jednotky:

HZS Sokolov (CAS 20 Scania, AŽ 32 Iveco, VEA Toyota)

HZS Karlovy Vary (CAS 24 Scania, AŽ 42 Iveco)

HZS CHZ Sokolov (CAS 24 Scania, evakuační autobus)

JSDH Chodov (CAS 24 T815, CAS 20 T815)

JSDH Vintířov (CAS 30 Scania)

Autorem fotografií z požáru je: JSDH Chodov

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj