V Novém Sedle se zřítila část domu

04.01.2019
V Novém Sedle se zřítila část domu

zriceni-domu.jpg
Část domu v Novém Sedle na Sokolovsku, ve kterém probíhá rekonstrukce, se v pátek, 4.ledna 2019, dopoledne zřítila.

ww-(1).jpg

Hasiči od začátku měli informaci, že by v domě neměl nikdo být, přesto pro naprosté vyloučení rizika zranění nějaké osoby v závalu je nutné důkladně prozkoumat celý prostor zřícení.

rrr-(1).jpg

Na místo tak hasiči povolali kynology se speciálně vycvičenými psi pro vyhledávání osob v sutinách. První pes průzkumem celého prostoru neoznačil žádné místo, sutiny prohledala další přivolaná skupina, ani další pes neoznačil žádné místo, kde by mohla být zavalená osoba.

ViewImage-aspx-(1).jpg

Zároveň je na místo povolána speciální technika ze záchranného útvaru ve Zbirohu včetně sacího bagru pro odstranění všech sutin. Budovu prohlédl přivolaný statik, který označil další nebezpečná místa a zároveň zakázal vstup do budovy. Hasiči tak provedou stabilizaci části budovy s použitím výdřevy.

er-(1).jpg

Teprve poté bude možné začít s odstraněním sutin. Poškozena budova stojí u hlavní silnice ve městě, provoz je zde zcela zastavený po celou dobu zásahu.

Martin Kasal, tiskový mluvčí – HZS Karlovarský kraj
Foto: HZS Karlovarský kraj