22.-24.1.2021 Víkendové zásahy krajských hasičů

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

25.01.2021 | Královéhradecký kraj
22.-24.1.2021 Víkendové zásahy krajských hasičů

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 22. do neděle 24. 1. 2021 celkem 43 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Třebechovice pod Orebem – dopravní nehoda – 22. 1. 2021 17:08

Na křižovatce silnice č. 11 s odbočkou na část Krňovice došlo ke střetu tří osobních automobilů. Havarované vozy tvořily překážku na komunikaci, silnice první třídy byla po dobu vyšetřování a provádění likvidačních prací uzavřena. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči pomohli s odstraněním automobilů mimo komunikaci a postarali se o odstranění následků nehody. Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a JSDH Třebechovice pod Orebem.

Hradec Králové – požár – 23. 1. 15:36

Profesionální jednotka z centrální stanice zlikvidovala ve Věkoších, ul. Široká požár odpadu. Při události nevznikla žádná škoda.

Nový Bydžov – technická pomoc – 24. 1. 08:39

V ulici Bož. Němcové pomohli profesionální hasiči z Nového Bydžova se zajištěním porušeného vodovodního řadu. Na místě spolupracovali hasiči s pracovníky VaK.

Černilov – technická pomoc – 24. 1. 08:54

Pomoc s čerpáním vody ze sklepa. (JSDH Černilov)

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Stará Paka – požár – 22. 1. 12:27

Profesionální hasiči z Nové Paky a JSDH Stará Paka zasahovali u požáru sazí v komíně rodinného domu. Komín našli hasiči zanesený sazemi, pročistili jej. Při požáru nedošlo ke škodě na majetku.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – záchrana osoby – 22. 1. 19:46

V ulici Kostelecká pomohla profesionální jednotka z Náchoda s nouzovým otevřením dveří bytu, kde se nacházela nemohoucí osoba.

Hronov – technická pomoc – 23. 1. 11:22

Do ulice Seifertova vyjeli profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Hronov, aby pomohli s odstraněním větve, která spadla na dráty elektrického vedení. Po odpojení elektrické energie byla větev odstraněna. Na místě spolupracovaly jednotky s energetiky.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Val – požár – 22. 1. 19:03

Profesionální a dobrovolní hasiči z Dobrušky zasahovali u požáru sazí v komíně domu v části Provoz. Saze hasiči strhli a komínové těleso vyčistili.

Solnice – technická pomoc – 24. 1. 11:21

Ve Vašátkově ulici došlo ke srážce osobního automobilu se sanitním vozem. Hasiči zabezpečili místo zásahu a zajistili havarovaná vozidla. Převážený pacient byl přeložen do jiného sanitního vozidla. V místě nehody byla usměrňována doprava. Následně se jednotky postaraly o úklid vozovky a pomohly s naložením automobilů na odtah. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou, Dobruška a JSDH Solnice.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Hajnice – požár – 22. 1. 07:04

K ohlášenému požáru sazí v komíně vyjížděly čtyři jednotky hasičů. Z komína létaly jiskry a docházelo k plamennému hoření. Hasiči komínové těleso vyčistili a zkontrolovali, zda nedošlo k jeho poškození. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem, Trutnov a JSDH Hajnice a Hořičky.

Horní Maršov – dopravní nehoda – 22. 1. 16:20

V části Horní Albeřice pomohli hasiči s vyproštěním osobního automobilu, který skončil opřený o strom a hrozil pádem ze srázu. Vozidlo bylo vyproštěno pomocí traktoru místních. Zasahovali dobrovolní hasiči z Horního Maršova, HZS Trutnov byla odvolána po cestě k zásahu.

Dolní Dvůr – technická pomoc – 23. 1. 12:01

S vytažením osobního automobilu, který uvízl na lesní cestě a hrozil sjetím ze stráně, pomohli profesionální hasiči z Vrchlabí.

Pec pod Sněžkou – dopravní nehoda – 24. 1. 15:38

Profesionální jednotka z Trutnova a JSDH Pec pod Sněžkou zasahovaly na komunikaci č. 252, která vede do Horní Malé Úpy. Nedaleko Spáleného Mlýna došlo k nehodě dvou osobních automobilů. Jedna osoba si stěžovala na bolest, byla převezena do zdravotnického zařízení. Hasiči zabezpečili místo zásahu, zajistili havarovaná vozidla a předali událost k dalšímu řešení policistům.

Špindlerův Mlýn – dopravní nehoda – 24. 1. 16:43

Dobrovolná jednotka hasičů ze Špindlerova Mlýna pomohla s vyproštěním tří osobních vozidel z příkopu po předchozí dopravní nehodě.

Pec pod Sněžkou – dopravní nehoda – 24. 1. 19:21

V Peci pod Sněžkou havaroval osobní automobil, který skončil následně částečně v řece Úpě. Hasiči zkontrolovali havarovaný vůz, zda z něj neunikají provozní kapaliny a odpojili autobaterii. Jedna zraněná osoba skončila v péči záchranářů horské služby. Hasiči se pokusili vozidlo z řeky vyprostit, nakonec si museli majitelé povolat specializovanou firmu. Kolem vozidla umístily jednotky pro jistotu sorpční hady, k úniku kapalin ale naštěstí nedocházelo. Místo zásahu bylo předáno majitelce vozidla.

Třebihošť – dopravní nehoda – 24. 1. 22:16

Na silnici č. 300 v katastru části obce Horní Dehtov havaroval osobní automobil, který vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu. Na místo události spěchala profesionální jednotka ze stanice Dvůr Králové nad Labem, ve voze měl zůstat zaklíněný řidič. Hasiči museli vyprostit zraněného z havarovaného auta pomocí hydraulického zařízení. Pro pacienta přiletěl vrtulník letecké záchranné služby. Jednotka dále zajistila automobil proti vzniku požáru a předala místo zásahu policistům.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová

HZS Královéhradeckého kraje