Dobrovolní hasiči pomáhali dnes ráno při požáru rodinného domu v Polsku

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Dobrovolní hasiči pomáhali dnes ráno při požáru rodinného domu v Polsku
Dobrovolní hasiči z Orlického Záhoří a z Deštného v Orlických horách vyjeli dnes 14..listopadu 2017 na pomoc k požáru do sousedního Dolnoslezského vojvodství.

Praktickou ukázku přeshraniční spolupráce hasičů z Královéhradeckého kraje a sousedního Dolnoslezského vojvodství ukázali dobrovolní hasiči z Orlických hor. Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Orlického Záhoří a z Deštného v Orlických horách byla vyslána na žádost polské strany k požáru rodinného domu. Krajské operační a informační středisko přijalo tuto žádost dnes po páté hodině ranní.
hh.jpg
Požárem byl zachvácen celý rodinný dům. Dobrovolní hasiči pomáhali polským kolegům především se zásobováním a doplňováním vody do cisteren. Událost se obešla bez zranění.
 fg.jpg
Na místě za polské hasiče zasahovaly jednotky Bystryca Klodzka, Duszniki - Zdroj, Domaszków, Wilkanów a Stary Waliszów. Místem události byla polská Lasówka.

Podobná výpomoc českých hasičů na polské straně je ojedinělá, ročně evidujeme jednotky podobných případů.

por. Mgr. Martina Götzová - tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje