Dva koně uhynuli při požáru přístřešku se stájí

17.06.2023 | Dolní Lánov/ Královéhradecký kraj
Dva koně uhynuli při požáru přístřešku se stájí

Dolní Lánov - požár - 16. 6. 17:05

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v katastru obce Dolní Lánov u požáru přístřešku a stájí mimo zastavěné území. Hrozilo rozšíření požáru na okolní porost, hasičům se ho ale podařilo rychle lokalizovat. Prostory uvnitř byly silně zakouřené. Když prováděli hasiči uvnitř průzkum, objevili, že uvnitř uhynuli dva koně. Jeden ze zasahujících policistů ještě před příjezdem jednotek stihl odvázat psa, který byl u přístřešku uvázán. Dál se požár obešel bez zranění.

Po 18. hodině ohlásil velitel zásahu likvidaci události, dohled nad požářištěm drží do noci dobrovolní hasiči. Proč začalo hořet, to je zatím předmětem vyšetřování. Škoda je předběžně stanovena asi na 250 tisíc korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Vrchlabí a JSDH Horní Lánov, Hostinné a Lánov.

P Dolní Lánov (5).jpg

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová MBA, tisková mluvčí