Hasiči likvidovali požár dílny v rodinném domě v Hradci Králové

16.06.2020 | Hradec Králové/ Královéhradecký kraj
Hasiči likvidovali požár dílny v rodinném domě v Hradci Králové

Hradec Králové – požár – 15. 6. 02:08

Čtyři jednotky hasičů byly nasazeny na likvidaci požáru dílny v rodinném domě v ulici Na Dubech v části Pouchov. Hořelo v přízemní části domu, požár měli hasiči během 30 minut od nahlášení události lokalizován. Následně jednotky dohašovaly skrytá ohniska, ochlazovaly vnitřek dílny a prostory odvětrávaly. Na závěr zkontrolovali hasiči prostor pomocí termokamery. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu kolem 3. hodiny ranní. Jedna nezletilá osoba se pravděpodobně nadýchala zplodin hoření, byla předána do péče ZZS. Na místě pracoval také vyšetřovatel hasičů. Ohledáním zjistil, že by příčinou vzniku požáru mohla být pravděpodobně technická závada. Škoda překročila předběžným odhadem půl milionu korun, uchráněné hodnoty přesahují částku dvou milionů korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z obou hradeckých stanice a JSDH Plácky a Malšova Lhota.

P Hradec Králové, Na Dubech (2).JPG

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí