Hasiči uchránili technologie za desítky milionů

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

03.03.2023 | Solnice/ Královéhradecký kraj
Hasiči uchránili technologie za desítky milionů
Rychlým zásahem se podařilo uchránit technologie v hodnotě desítek milionů korun

Solnice – požár – 1. 3. 09:47

Ve středu dopoledne byli přivoláni profesionální a dobrovolní hasiči do Solnice, kde došlo v areálu dřevozpracujícího podniku k požáru na lince, kde se suší dřevo. Požár byl na místě rychle lokalizován.
Odvětráváním se dostal i na střechu, kde bylo částečně poškozeno její opláštění. Likvidaci události ohlásil velitel zásahu po 11. hodině. Prostory byly kompletně odvětrány, místo ještě hasiči zkontrolovali pomocí termokamery. Nikdo nebyl při události zraněn.

Příčinu objasňují vyšetřovatelé HZS, škoda byla předběžně odhadnuta asi na půl milionu korun. Uchráněné hodnoty se pohybují kolem 50 milionů korun.

Při požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou, JSDH Solnice a HZSP Škoda Kvasiny.

Zdroj: facebook HZS Královéhradeckého kraje
Foto ilustrační