Hasiči vyjížděli v Královéhradeckém kraji díky sněžení dnes nejčastěji k dopravním nehodám

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

18.01.2018 | ilustrační foto
Hasiči vyjížděli  v Královéhradeckém kraji díky sněžení  dnes nejčastěji k dopravním nehodám

kralovehradecky-kraj.png73390_8e8c7.jpg
V souvislosti s výstrahami meteorologů pro dnešní den, 18.leden 2018, evidují krajští hasiči mírně zvýšený počet událostí. Do dnešních 16:30 zasahovali celkem u 20 událostí.

GHS07.gif
Jednotky požární ochrany byly v polovině případů povolávány k dopravním nehodám. Hasiči tak řešili například nehody na Rychnovsku v obci Val. Nejdříve zde byla v 14:02 nahlášena nehoda autobusu a osobního vozidla a pár minut na to došlo v místě také k nehodě dvou osobních vozidel. Naštěstí se vše obešlo bez zranění.

choust2.jpg
Na Trutnovsku museli hasiči v Choustníkově Hradišti v 14:18 vyprošťovat osobní automobil spadlý do potoka. Nikdo nebyl zraněn. Broumovští hasiči pak řešili dvě nehody v rozmezí asi deseti minut (15:08 a 15:18) na silnici II. třídy vedoucí z Náchoda do Broumova nedaleko Hejtmánkovic. Jedna osoba byla zraněna. Jednotka zde pomáhala se zajištěním míst událostí a prováděla protipožární opatření.

javornice1.jpg

Do odpoledne likvidovali hasiči jen tři spadlé stromy, a sice v Železnici na Jičínsku, v Javornici na Rychnovsku a ve Vlčicích na Trutnovsku.

por. Mgr. Martina Götzová

Foto: HZS Královéhradeckého kraje