Po nehodě osobního vozidla s linkovým autobusem hasiči vyprošťovali

26.06.2023 | Bílý Újezd/ Královéhradecký kraj
Po nehodě osobního vozidla s linkovým autobusem hasiči vyprošťovali

Bílý Újezd – dopravní nehoda – 26. 6. 07:37

Krátce po půl osmé hodině ráno byla na tísňovou linku oznámena dopravní nehoda na silnici I/14 mezi Podbřezím a Bílým Újezdem na Rychnovsku. Střetl se zde osobní vůz s protijedoucím linkovým autobusem. Nehoda byla na první pohled vážná, osobní vozidlo skončilo po nárazu mimo komunikaci a autobus byl vyvrácený v příkopu mezi silnicí a cyklostezkou. Ze zdemolovaného osobního vozu vyprostili hasiči pomocí hydraulického zařízení dvoučlennou posádku, dál byla v péči zdravotnických záchranářů ZZS KHK. V autobuse cestovalo asi 20 lidí, jeden z nich byl zraněný a také byl v péči ZZS.

Hasiči zabezpečovali místo události a zajistili havarovaná vozidla proti vzniku požáru. Dále pomáhali záchranářům při ošetřování zraněných. Jeden z pacientů byl převezen do nemocnice vrtulníkem letecké záchranné služby, další dvě zraněné osoby byly transportovány pozemní cestou sanitkami. Pro cestující z autobusu byl nejprve vyslán evakuační autobus z centrální královéhradecké stanice, dopravce ale nakonec rychle zařídil náhradní dopravu a hasičský autobus se vracel na základnu.

Komunikace byla po celou dobu provádění záchranných a likvidačních prací uzavřena. Kolem 12. hodiny bylo osobní vozidlo naloženo na odtah, vyproštěn byl i autobus. Majetkový správce byl vyrozuměn s tím, aby zajistil označení poškozené silnice a sníží rychlosti v daném místě.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Dobruška a Rychnov nad Kněžnou a JSDH Solnice.

FOTO a VIDEO: HZS HKK / Michal Fanta  Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje