Pondělí ve znamení dopravních nehod

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

08.08.2023 | Královéhradecký kraj
Pondělí ve znamení dopravních nehod
14 dopravních nehod museli v pondělí řešit hasiči v Královéhradeckém kraji. V některých případech dokonce více nehod na jednom místě současně.

Nepříznivé počasí a nepozornost řidičů ve velké míře zavinilo zvýšený počet dopravních nehod. Nejvíce nehod jsme během pondělí zaznamenali na Náchodsku.
Vybrané nehody jsou popsány níže.

Jezděte bezpečně!

Náchod – Dopravní nehoda – 7.8. 19:01h & 19:19h

Ke dvěma nezávislým dopravním nehodám, do ulice Dobenínská v Náchodě, vyjížděli hasiči ze stanice Velké Poříčí. V prvním případě se jednalo o střed osobního vozu s nákladním. V druhém přídě o havárii osobního vozu do lampy. V obou případech jsme provedli protipožární opatření a zabezpečili únik provozních kapalin. K rozebrání nabourané lampy byla využita naše výšková technika. Obě nehody se obešli bez vážného zranění.

DN_PO_Náchod.jpg

Lípa – Dopravní nehoda – 7.8., 19:03h

Na silnici č. I/35 u obce Lipí jsme zasahovali společně s PČR a ZZS KHK u dopravní nehody jednoho vozidla. Provedli jsme protipožární opatření. Vyproštění osob nebylo třeba. Zraněná osoba byla předána do péče ZZS.
Zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a CHS Hradec Králové a jednotka dobrovolných hasičů Chlum (Všestary)

DN_PO_Lípa.jpg

Velké Svatoňovice – Dopravní nehoda – 7.8., 8:39
K havarovanému vozu v kukuřičném poli vyjížděli hasiči ve Velkých Svatoňovicích, část obce Markoušice. Vozidlo skončilo na boku. Provedli jsme protipožární opatření a posléze vyproštění vozidla na kraj komunikace. Nehoda se obešla bez zranění
Zasahovali profesionální hasiči ze stanice Trutnov a jednotka dobrovolných hasičů Úpice.

DN_PO_Svatoňovice.jpg

Trutnov – Dopravní nehoda – 7.8. 10:00h

Dvě nezávislé nehody zaměstnali hasiče v Trutnově, část obce Střítež. Obě vozidla najela do stromu, jedno z vozidlo skončilo na střeše. V obou vozidlech se nacházeli zraněné osoby, které jsme předali do péče ZZS. Nedošlo k úniku provozních kapalin. Před předáním místa zásahu PČR jsme provedli odřezání porostu okolo havarovaných vozidel.
Zasahovali profesionální hasiči ze stanice Trutnov a jednotka dobrovolných hasičů Hajnice.

DN_PO_Střítež.jpg

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje