Požár pole v obci Kosice na Královéhradecku.

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

04.07.2023 | Kosice/ Královéhradecký kraj
Požár pole v obci Kosice na Královéhradecku.
Požár pole si vyžádal nasazení jednotek z 2. stupně požárního poplachu
územní odbor Hradec Králové, Kosice

2.7.2023 ve 14:02 hod. byl na krajské operační středisko hasičů ohlášen požár pole v obci Kosice na Královéhradecku. Na místo postupně operační středisko vyslalo jednotky z druhého stupně požárního poplachu.
Prvotním průzkumem bylo zjištěno, že je požárem zasaženo asi 200 x 100 metrů ječmene. S ohledem na rychlost větru byly jednotky nasazeny tak, aby zabránily šíření do nezasažené části pole. Nasazeno bylo celkem pět vodních proudů, byly využity i nárazníkové proudnice z automobilových cisteren. Ihned po uhašení jednotlivých částí pole prováděli zemědělci zaorání požářiště, aby nemohlo dojít k opětovnému rozhoření.
V 15:00 hod. byla velitelem zásahu ohlášena lokalizace požáru a jednotky dohašovaly jednotlivá ohniska. Postupně docházelo k redukci sil a prostředků na místě požáru a v 15:47 hod. byl zásah ukončen. Místo zásahu bylo předáno majiteli.

Celková plocha požáru po obhlídce vyšetřovatele hasičů byla stanovena na 6 ha, předběžná škoda 300 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 1 mil. korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího šetření.
Na místě zasahovala profesionální jednotka z hasičské stanice Nový Bydžov, dále pak dobrovolná jednotka Kosice, Nové Město nad Cidlinou, Chlumec nad Cidlinou a Nechanice. Dobrovolná jednotka z Nového Bydžova byla po dobu zásahu připravena na své základně v pohotovosti.

Zdroj: facebook HZS Královéhradeckého kraje