Požár poničil budovu s šatnami fotbalového klubu ve Voděradech

28.06.2023 | Voděrady/ Královéhradecký kraj
Požár poničil budovu s šatnami fotbalového klubu ve Voděradech

Voděrady – požár – 26. 6. 14:47

K požáru budovy se sociálním zázemím a šatnami ve sportovním areálu ve Voděradech vyjíždělo v pondělí odpoledne celkem devět jednotek hasičů. Požár zasáhl hlavní část budovy i přilehlou pergolu, jedná se o objekt o rozměrech asi 10x25 m.

K hašení nasadily jednotky několik vodních proudů, využita byla také výšková technika – automobilový žebřík. Hasiči museli rozebírat stavební části a snažili se zabránit šíření plamenů pod střešní plechovou konstrukci. Dohašování ohnisek komplikovala deformace sádrokartonových podhledů v objektu. Z vnitřních prostor vynesli dvě tlakové lahve, které pak venku ochlazovali. Zásah probíhal za využití dýchací techniky. V obci bylo zřízeno čerpací stanoviště, aby měly jednotky na místě dostatek hasební vody. Požár byl lokalizován po 17. hodině, dále už byly síly a prostředky na místě redukovány a byla dohašována menší ohniska. Požářiště bude do ranních hodin kontrolovat místní jednotka sboru dobrovolných hasičů. Při události nebyl nikdo zraněn.

Škoda se pohybuje podle prvotního odhadu kolem tří milionů korun, podařilo se uchránit hodnoty představující asi 2 miliony korun. Proč začalo hořet, to budou zjišťovat vyšetřovatelé. Na místo se vrátí v úterý 27. 6. 2023, aby požářiště detailně ohledali. Vyšetřovatelé hasičů budou spolupracovat s odborníky v oblasti elektro z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR a vyšetřovateli Policie ČR.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Rychnov nad Kněžnou a Dobruška a JSDH Voděrady, Solnice, Trnov, Černíkovice, Častolovice, Opočno, Lično. Kooperace probíhala i ze strany vedení obce.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová MBA.,  tisková mluvčí
FOTO a VIDEO: HSZ HKK / Michal Fanta