Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 19. 4. 2018 celkem 16 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 00:17
Profesionální hasiči z centrální stanice likvidovali požár odpadkového koše v podchodu na třídě Karla IV.

Hradec Králové – požár – 07:24
Novy-KK-(1).jpg
Z centrální stanice vyjížděli hasiči na Nový Hradec Králové, kde došlo k požáru odpadu v betonové skruži. Jednotka zlikvidovala oheň vysokotlakým proudem.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 14:09
HK-Zborovska-(1).jpg
Ve Zborovské ulici zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění, došlo k úniku provozních náplní. Hasiči vše zasypali sorpčním materiálem a poté provedli úklid vozovky.

Hradec Králové – záchrana osoby – 19:17
Do Štefánikovy ulice vyrazili profesionální hasiči z centrální stanice. Na hřišti zde uvízla nezletilá osoba mezi pytli s antukou a nemohla se dostat ven. Hasiči osobu vyprostili a záchranáři ji na místě prohlédli, zda nemá nějaká zranění. Nakonec byla zachráněná osoba ponechána na místě.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – dopravní nehoda – 07:04
jaromer1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Jaroměře zasahovali v části Cihelny u nehody tří osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli protipožární opatření a havarovaná vozidla odstranili mimo komunikaci. Poté zajistili úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rohenice – dopravní nehoda – 14:051
U dopravní nehody nákladního automobilu, který skončil v příkopu, zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky. Nehoda se stala ve směru na Slavětín. Z přívěsu nákladního automobilu se náklad nevysypal, nedošlo ani k úniku pohonných hmot. K vyproštění vozu musela být povolána specializovaná firma.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Žacléř – požár – 17:53
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči ze Žacléře zasahovali u požáru osobního automobilu v části Bobr. Příčinou požáru automobilu byla zřejmě technická závada. Majitel dostal požár pod kontrolu ještě před příjezdem jednotek, hasiči poté provedli dohašení. Škoda byla vyčíslena asi na 5 tisíc korun, uchráněné hodnoty byly vyčísleny na 60 tisíc korun.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje