Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

20.06.2018
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 19. 6. 2018 celkem 15 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

nebezpecne-nebo-drazdive-latky.jpg
Chlumec nad Cidlinou – únik látek do ovzduší – 12:22V Komenského ulici zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou. Zajišťovali zde překopnutou přípojku plynu. Ve spolupráci s plynaři pak hasiči odkopali zeminu nad středotlakým vedením, aby bylo možné poškozenou přípojku uzavřít.

zachrana-osob.jpg
Hradec Králové – záchrana osob – 14:37Na pomoc zraněné osobě vyjeli do Uhelné ulice profesionální hasiči z centrální stanice. Hasiči se dostali do uzavřeného bytu pomocí lezecké techniky a otevřeli záchranářům. Ti pak zraněnou osobu ošetřili.

pozar.jpg
Hradec Králové – požár – 18:25
Profesionální jednotka z centrální hradecké stanice zlikvidovala požár odpadkového koše u Studijní a vědecké knihovny.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

technik-zasah.jpg
Jičín – technická pomoc – 14?38
Profesionální jednotka z Jičína vyjela na pomoc do části Popovice. Na zahradě pod přístřeškem u domu se nacházelo sršní hnízdo. Hasičům se podařilo sršní báň odstranit.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Česká Skalice – požár – 09:08
ces-skal2-(1).jpg
Na náměstí T. G. Masaryka zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolná jednotka z České Skalice. Začal zde hořet osobní automobil s pohonem na LPG. Vůz zahořel v motorovém prostoru, přičemž příčinou byla technická závada na elektroinstalaci v motoru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 45 tisíc korun.

Studnice – požár – 20:04
Požár hrabanky na ploše asi 25 m² likvidovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolné jednotky z České Skalice a Studnice. Událost se obešla beze škody.

Žďárky – požár – 21:51
zdarky1-(1).jpg
K požáru tújí vyjeli před 22. hodinou profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolné jednotky z Hronova, Velkého Poříčí a Žďárek. Na místě hořely čtyři volně stojící stromy. Požárem došlo zároveň k poškození sloupu elektrického vedení, proto byli na místo povoláni také energetici. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun. Příčina požáru je předmětem vyšetřování.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Skuhrov nad Bělou – technická pomoc – 17:48
V části Nová Ves odstraňovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou strom spadlý přes komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

zadny.jpg
Na územním odboru Trutnov nebyl zaznamenán žádný zásah.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje