Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

18.01.2018
Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 17. 1. 2018 celkem 14 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 12:28
kuk1-(1).jpg
Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové - Pražská vyjeli k požáru dopravního prostředku do části Kukleny na Pražskou třídu. V osobním automobilu došlo ke zkratu pod palubní deskou. Hašení proběhlo již před příjezdem jednotky pomocí ručního hasicího přístroje. Jednotka odpojila akumulátor a vozidlo odvětrala. Škoda byla předběžně odhadnuta asi na 50 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Rohoznice – dopravní nehoda – 10:02
Profesionální hasiči z Hořic zasahovali u dopravní nehody nákladního a osobního automobilu. Osobní vozidlo narazilo zezadu do nákladního. Jednotka řídila na místě nehody dopravu, zajistila místo události a provedla protipožární opatření.

Jičín – záchrana osob – 11:52
Profesionální jičínští hasiči byli zavoláni na pomoc osobě, která zkolabovala v Tylově ulici. Jednotka vyrazila na místo vybavena automatizovaným externím defibrilátorem. Na místo mířila i zdravotnická záchranná služba, ale protože v takovém případě rozhoduje každá vteřina, jednotka hned po svém příjezdu začala připravovat pacienta na resuscitaci. Po provedení prvotních úkonů hasičů pokračovali dále již přítomní záchranáři, kteří dali pacientovi první výboj pomocí AED. Společnými silami se tak podařilo muže oživit a naložit jej do sanitního vozu. Pacienta si poté převzala posádka letecké záchranné služby, která přistála v centru města a transportovala jej do hradecké fakultní nemocnice.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Na územním odboru Náchod nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Lhoty u Potštejna – dopravní nehoda – 16:19
lhoty2-(1).jpg

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí vyjížděli k dopravní nehodě osobního automobilu, jenž narazil do stromu. Došlo ke zranění jedné osoby, které poskytli hasiči první předlékařskou pomoc. Jednotky dále zajistily vozidlo proti vzniku požáru a po nezbytném zadokumentování dopravní nehody převrátila vozidlo zpět na kola. Zraněnou osobu převezli záchranáři do zdravotnického zařízení.

Opočno – požár – 17:09
Krajské operační a informační středisko přijalo oznámení od osoby, která viděla z okna plameny z komína rodinného domu ve Vorlově ulici. Na místě zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Opočna. Příčinou byly hořící saze v komíně. Hasiči saze srazili pískem a místo předali majiteli. Událost se obešla beze škody.

Lično – požár – 23:03
Do části Ostašovice vyjeli k požáru dřevěné boudy u rodinného domu profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice, Častolovic i Lična. Zahradní domek zahořel v půdním prostoru, byl již ve třetí fázi hoření. Jednotka použila k likvidaci dva C proudy. Na odvětrání objektu pak využili hasiči přetlakovou ventilaci. Poté bylo nutné rozebrat střešní krytinu a půdu vyklidit. Vyšetřovatel příčin požárů odhadl předběžně škodu na 100 tisíc korun, uchráněny byly hodnoty ve výši jednoho milionu korun. Během události nebyl nikdo zraněn. Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem – dopravní nehoda – 12:13
Profesionální jednotka ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolní hasiči z Hajnic zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu. Ten narazil do stromu. Došlo ke zranění dvou osob, které si převzali záchranáři. Jednotka místo události zajistila, provedla protipožární opatření a předala vše policistům.

Trutnov – dopravní nehoda – 12:47
volanov-(1).jpg

Trutnovští profesionální hasiči byli povoláni k dopravní nehodě osobního vozidla. To najelo v části Volanov do svodidel a bylo nutné je vyprostit. Nakonec vyprostila vozidlo přivolaná odtahová služba.

Hajnice – dopravní nehoda – 16:27
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a Trutnova i dobrovolní hasiči z Hajnic pomáhali odstraňovat následky dopravní nehody, jež se stala na silnici I/37 na hlavním silničním tahu do Trutnova. Došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Oba řidiči byli předáni do péče záchranářů. Ti nakonec převezli jednu osobu do nemocnice. Silnice byla v době zásahu neprůjezdná, protože klimatické podmínky a stav vozovky neumožňovaly kyvadlové řízení dopravy. Jednotka zajistila místo dopravní nehody a na havarovaných vozidlech provedla protipožární opatření. Nakonec zajistili hasiči úklid vozovky.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje