Převrácenou rolbu vyprošťovali hasiči v Peci pod Sněžkou

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

01.02.2020 | Pec pod Sněžkou/ Královéhradecký kraj
Převrácenou rolbu vyprošťovali hasiči v Peci pod Sněžkou

Nikdo nebyl při události zraněn.

Pec pod Sněžkou – únik nebezpečných látek – 1. 2. 10:02

Dvě jednotky hasičů byly vyslány k převrácené rolbě v Peci pod Sněžkou, událost byla hlášena bez zranění osob. Vzhledem k tomu, že se rolba převrátila směrem k potoku, existovalo podezření na únik provozních kapalin do vody. Z toho důvodu byly o události vyrozuměny cestou krajského operačního a informačního střediska také orgány ochrany životního prostředí. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Pece pod Sněžkou. Hasiči rolbu zajistili proti dalšímu pohybu a průzkumem zjistili, že kapaliny z ní se dostaly jen do sněhu, vodní tok nebyl zasažen. Pro jistotu na něj jednotky umístily sorpční hady, kdyby došlo během vyprošťování k dalšímu úniku.

Před 13. hodinou se hasičům podařilo rolbu vytáhnout zpět na komunikaci, z vozidla unikly další náplně, naštěstí už jen na komunikaci. Dobrovolná jednotka se pak postarala o odstranění kontaminovaného sněhu.
Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje