Při požáru bytového domu evakuovali hasiči 18 lidí a psa

23.01.2024 | Žacléř/ Královéhradecký kraj
Při požáru bytového domu evakuovali hasiči 18 lidí a psa

Žacléř – požár – 22. 1. 13:51

Hned několika jednotkám hasičů byl vyhlášen poplach v pondělí odpoledne, na tísňovou linku přišlo oznámení o požáru v bytovém domě v ulici Ml. horníků. Průzkumem bylo zjištěno, že došlo k zahoření ve sklepních prostorách bytovky. Chodby pak zahltil hustý kouř a někteří obyvatelé tak zůstali uvězněni ve svých bytech. Část hasičů prováděla hasební zásah ve sklepě domu, další se pak zaměřili na záchranu osob z bytových jednotek. V koši automobilového žebříku nebo pomocí vyváděcích masek bylo evakuováno celkem 18 lidí a jeden pes. Událost se obešla bez zranění. Po dobu zásahu byla na místě také zdravotnická záchranná služba.

Zázemí našli obyvatelé zasaženého domu v teple nedalekého domova pro seniory. Na místo se dostavil také zástupce vedení města. Kolem 15:30 hod. ohlásil velitel zásahu likvidaci události, po 16. hodině si převzala místo zásahu zodpovědná osoba a obyvatelé se pak mohli vrátit zpět do svých domovů.

Vyšetřovatelé krajských hasičů pracují na objasnění příčiny vzniku požáru.

Výše škody byla odhadnuta na 450 tis. Kč a uchráněné hodnoty pak činí 1,5 mil. Kč.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Trutnov, JSDH Žacléř, Mladé Buky, Trutnov – Horní Staré Město a Svoboda nad Úpou, z Polska byla vyslána dobrovolná jednotka hasičů OSP Lubawka. Jednotky z Horního Maršova a Úpice byly po dobu zásahu připraveny v záloze na svých základnách.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje