Ráno plné dopravních nehod, silnice často namrzaly

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

04.01.2023 | Královéhradecký kraj
Ráno plné dopravních nehod, silnice často namrzaly

Od rána vyjeli hasiči už k osmi dopravním nehodám. V několika případech byla v místě kluzká vozovka – jako třeba na dálnici D11 mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Tady se staly nehody hned dvě, z toho při jedné nabouralo auto i do naší zasahující cisterny. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Nenechte se zmást počasím – zima je v plném proudu a přizpůsobte vždy jízdu aktuálnímu stavu vozovky.

Dopolední dopravní nehody ze středy 4. 1. 2023:

Nový Ples – dopravní nehoda – 4. 1. 05:45
Na silnici II/299 mezi Novým Plesem a jaroměřskou částí Josefov zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jaroměř u dopravní nehody nákladního vozidla. Přívěs za nákladním autem se převrátil na bok, nehoda se ale obešla bez zranění. Hasiči zabezpečili havarované vozidlo a zkontrolovali, zda nedochází k úniku provozních kapalin. Na místo byl vyslán z centrální královéhradecké stanice také vyprošťovací automobil, samotné vyproštění převráceného vleku ale zabezpečila specializovaná firma.

Rychnovek – dopravní nehoda – 4. 1. 06:10
Profesionální hasiči z Dobrušky a JSDH Nové Město nad Metují odstranili následky dopravní nehody, která se stala na silnici II/285 mezi Rychnovkem a Volovkou na Náchodsku. Účastníky nehody byla tři osobní vozidla a traktor. Při události se zranili tři lidé, všechny měla v péči zdravotnická záchranná služba. Hasiči provedli protipožární opatření, pomohli s naložením na odtah a postarali se o úklid vozovky.

Lipnice – dopravní nehoda – 4. 1. 06:10
U Lipnice na Královédvorsku (silnice II/300) havaroval mimo komunikaci osobní automobil, jedna osoba byla předána do péče ZZS. Vozidlo hasiči zabezpečili. Na místě byli profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem a JSDH Hajnice.

Zaloňov – dopravní nehoda – 4. 1. 07:48
V katastru části Horní Dolce měla nehodu dvě osobní vozidla, z toho jedno skončilo na střeše. Jedna zraněná osoba byla v péči ZZS. Hasiči zabezpečili místo události, usměrňovali dopravu a postarali se o úklid vozovky. Na místě byli profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem a Hradec Králové – Pražská (následně přejížděli k jiné události).

Světí – dopravní nehoda – 4. 1. 08:05
Z původně ohlášené nehody osobního vozidla do svodidel na 96. kilometru dálnice D11 ve směru z Prahy do Jaroměře se nakonec vyklubala nehoda celkem tří osobních vozidel a zasahující cisterny HZS, do které jedno z aut narazilo. Událost se naštěstí obešla bez zranění osob. Na místě byli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a stanice Hradec Králové – Pražská. Zajistili místo události a odstranili následky nehody. Dálnice byla zledovatělá, vyrozuměni byli cestou operačního střediska pracovníci údržby silnic.

Potštejn – dopravní nehoda – 4. 1. 08:29
U nehody osobního automobilu, který vyjel mimo komunikaci, zasahovali v katastru obce Potštejn profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a JSDH Kostelec nad Orlicí. Dvě osoby byly předány do péče ZZS. Hasiči provedli na havarovaném autě protipožární opatření a usměrňovali dopravu.

Lochenice – dopravní nehoda – 4. 1. 08:31
Profesionální jednotka hasičů ze stanice Hradec Králové – Pražská zabezpečila místo další nehody na dálnici, tentokrát na 99. kilometru u Lochenic, kde se auto přetočilo do protisměru. Nikdo nebyl zraněn.

Nová Paka – dopravní nehoda – 4. 1. 09:15
Bez zranění se obešla nehoda osobního automobilu v katastru části Štikov, auto skončilo v příkopu u silnice. Profesionální jednotka hasičů ze stanice Nová Paka zabezpečila vozidlo, ze kterého unikaly pohonné hmoty. Hasiči pomohli s naložením na odtah a provedli úklid vozovky.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK