Šest jednotek hasičů zaměstnal požár

23.07.2023 | Havlovice/ Královéhradecký kraj
Šest jednotek hasičů zaměstnal požár

Požár – Polní porost, Tráva – Havlovice – 21. 7. 05:06h

Nad ránem vyjely jednotky hasičů z druhého stupně požárního poplachu k nahlášenému požáru stohu balíků (cca 100 ks) do obce Havlovice. Stoh byl postupně rozebrán na jednotlivé balíky pomocí manipulační techniky. Poté byly balíky jednotlivě uhašeny. Požár vznikl cca 3 metry od obydlí, které nebylo požárem zasaženo. Uchráněn byl také vedlejší přilehlý stoh. Velitel oznámil likvidaci požáru v 9:06h. Na místo se dostavila vyšetřovatelka příčin požáru. Příčina vzniku požáru je pravděpodobně samovznícení sena v důsledku zaplachtování stohu.
Odhadovaná škoda je 60 tis. Kč, uchráněné hodnoty 650 tis. Kč. Požářiště bylo předáno k dohlídce majitelům.
Nasazeny byly profesionální hasiči z CHS Trutnov a jednotky dobrovolných hasičů Havlovice, Hajnice, Hořičky, Úpice a Batňovice.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Havlovice 3.jpg