Šíření požáru v podstřeší průmyslového objektu hasiči včas zastavili

29.06.2023 | Náchod/ Královéhradecký kraj
Šíření požáru v podstřeší průmyslového objektu hasiči včas zastavili

Náchod – požár – 28. 6. 18:43

Ve středu před 19. hodinou byli přivoláni profesionální a dobrovolní hasiči do Náchoda, v Běloveské ulici došlo k požáru jedné z průmyslových budov. Tísňové oznámení hovořilo o zasažené střeše, vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

Průzkumem hasiči zjistili, že se jedná o rozsáhlý objekt dlouhý několik desítek metrů, ve vnitřním prostoru se nachází různé provozy (např. truhlárna, lakovna). Požár se šířil pod střechou, nakonec byla zasažena plocha asi 5x7 m. Hasiči museli rozebrat části střešní konstrukce, aby požár lokalizovali. Objekt musel být odpojený od elektřiny, na střeše se nacházela fotovoltaika. Byla nutná i další spolupráce s energetiky, asi 1,5 m nad střechou totiž vede elektrické vedení.

Krátce před 20. hodinou ohlásil velitel zásahu lokalizaci požáru. Dále rozebírali zasahující hasiči části střechy, vyhledávali skrytá ohniska a dohašovali je. Požár byl zlikvidován kolem 20:45 hod. Zásah probíhal za využití dýchací techniky, nikdo nebyl zraněn.

Vyšetřovatel hasičů zjistil, že požár vznikl vlivem nedbalostního jednání při opravě střechy. Oheň poškodil část budovy, ale také technologii od fotovoltaiky. Samotné fotovoltaické panely zasaženy nebyly. Škoda byla předběžně vyčíslena asi na 400 tisíc korun, uchráněny byly hodnoty představující odhadem asi 17 milionů korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Velké Poříčí a JSDH Náchod, Dolní Radechová, Nové Město nad Metují, Horní Radechová a Červený Kostelec.

FOTO: HZS HKK / Michal Fanta

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová MBA.,  tisková mluvčí