Vydatné dešťě a bouřky

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

31.07.2023 | Královéhradecký kraj
Vydatné dešťě a bouřky

🌧Pásmo vydatných dešťů a bouřek, které prošlo během soboty celým krajem způsobilo více technických zásahů.

🚒Královéhradečtí hasiči vyjížděli k 25 událostem typu Technická pomoc – odstranění stromu. Většinou se jednalo o pád stromu na komunikaci.

V obci Častolovice došlo k pádu větví na zaparkovaná vozidla. Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a JSDH Častolovice provedli odstranění větví z vozidel, další nebezpečné větve stáhli a místo vyznačili vytyčovací páskou.

V obci Běleč zasahovali hasiči z CPS Hradec Králové a JSDH Třebechovice pod Orebem u pádu větví na ohradník, kde následně došlo k útěku oveček. Hasiči provedli odstranění větví z ohradníku a komunikace a informovali majitele o rozuteklých ovcích, které se pohybovaly i po komunikaci.

🚗Popadané stromy způsobily také dopravní nehody. V obci Miletín osobní automobil naboural do spadlého stromu. Profesionální hasiči provedli odstranění stromu, nedošlo zde k úniku provozních kapalin ani ke zranění. O nepojízdné vozidlo se postarala odtahová služba.

Zdroj: facebook HZS Královéhradeckého kraje