Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Třebechovice pod Orebem – technická pomoc – 3:55

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice a místní dobrovolní hasiči byli v noci přivoláni do budovy na Heldově náměstí, ve které došlo k úniku vody. Jednalo se o prasklou hadičku přívodu vody na toaletu.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 10:53

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli dopoledne ke střetu dvou osobních automobilů, ke kterému došlo v ulici Pouchovská. Jednotka provedla protipožární opatření a uklidila komunikaci. Ke zranění osob nedošlo.

Křičov – únik nebezpečných látek – 20:40

Novobydžovští profesionální a dobrovolní hasiči zlikvidovali večer pomocí sorbentu olejovou skvrnu z vozovky.

Skochovice – záchrana osob a zvířat – 20:55

Profesionální hasiči z Nového Bydžova byli večer přivoláni k záchraně kotěte z okapu. Nakonec se jednalo o malou kunu, kterou hasiči vypustili do přírody.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Mlázovice – požár – 10:42

Jičínští profesionální hasiči byli dopoledne přivoláni k požáru velkoobjemového kontejneru v ulici Zemědělská. Škoda byla odhadnuta na 20 tis. Kč. Vedle stojící budova uchráněna.

Nová Paka – požár – 16:28

Novopačtí profesionální hasiči vyjeli dopoledne do ulice Přibyslavská k požáru. Požár byl ihned beze škod uhašen.

Nová Paka – požár – 20:24

Novopačtí profesionální hasiči a dobrovolní hasiči ze Staré Paky a Nové Paky byli večer přivoláni k požár klestí v ulici Štikovská. Hasiči místo okopali a prolili vodou. Střed nechali kontrolovaně vyhořet.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Nové Město nad Metují – technická pomoc – 6:01

Profesionální hasiči z Dobrušky a místní dobrovolní hasiči pomohli ráno zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Klosova do sanitky.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – dopravní nehoda – 4:55

Trutnovští profesionální hasiči byli v časných ranních hodinách přivoláni do ulice Polská, kde osobní vozidlo havarovalo do sloupu veřejného osvětlení. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a vozovku uklidili.

Vrchlabí – technická pomoc – 12:55

Profesionální hasiči z Vrchlabí pomohli po poledni zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Pražská do sanitky.

Nové Kocbeře – technická pomoc – 16:28

Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolní hasiči z Bílé Třemešné a Hajnice byli odpoledne přivoláni k požáru pole a travního porostu. Požár na ploše 40 x 50 m byl brzy beze škod uhašen.

Trutnov – dopravní nehoda – 16:32

K dopravní nehodě dvou osobních vozidel byli odpoledne přivoláni profesionální hasiči z Trutnova. Ke střetu došlo v ulici Horská nedobržděním před přechodem pro chodce. Ke zranění osob nedošlo. Jednotka zasypala uniklé provozní kapaliny sorbentem.

Trutnov – technická pomoc – 17:49

Profesionální hasiči z Trutnova odstranili odpoledne v ulici Polská nalomený strom, který hrozil pádem na vozovku.

Zdroj: Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele
HZS Královéhradeckého kraje