Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

15.08.2018
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 14. 8. 2018 celkem 31 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

ohen.jpg
Černožice – požár – 09:59
Profesionální jednotka z Jaroměře a dobrovolná jednotka z Černožic zasahovaly u požáru, který vznikl od vypalování kabelů v lesním porostu. Požár byl malého rozsahu. Událost se obešla beze škody.

technik-zasah.jpg
Černožice – technická pomoc – 15:46
Jednotky ve stejném složení jako u předchozí události (HZS Jaroměř a SDH Černožice) odstraňovaly spadlou větev, která blokovala provoz na cyklostezce.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

nehoda-cry-(1).png
Lázně Bělohrad – dopravní nehoda – 17:47
Laz-Belohrad3-(1).jpg
V části Uhlíře zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky u dopravní nehody osobního automobilu. Vozidlo vyjelo mimo komunikaci, kde se převrátilo na bok a skončilo v lesním porostu. Jedna zraněná osoba se po příjezdu hasičů nacházela již mimo komunikaci a do péče si ji převzali záchranáři. Hasiči poté převrátili havarovaný vůz zpět na kola, provedli na něm opatření proti vzniku požáru a odpojili akumulátor. Po došetření nehody jednotka komunikaci uklidila.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

nebezpeci,latky.jpg
Hronov – únik nebezpečných látek do ovzduší – 14:20
Profesionální jednotka z Náchoda vyjela do Hronova do Jungmannovy ulice, kde došlo v bytě k navrtání plynové přípojky. Na místo byli zároveň povoláni plynaři. Při úniku plynu nebyl nikdo zraněn, nikdo nebyl ani ohrožen.

zvire-dom.jpg
Náchod – záchrana zvířete  – 16:11
Kočku, která se nemohla dostat ven z díry, zachránili v Anglické ulici profesionální hasiči z Náchoda.

havarie5-nakl.png
Jaroměř – dopravní nehoda – 16:12
Profesionální jednotka z Jaroměře zasahovala v Palackého ulici na silnici I/33, kde došlo k dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla. Nehoda se obešla bez zranění, nedošlo ani k úniku provozních kapalin. Jednotky místo nehody zabezpečila, průjezd Jaroměří blokován nebyl.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

17_e02a98b6_pozar.jpg
Rychnov nad Kněžnou – požár – 11:42
V části Městská Habrová zasahovali profesionální rychnovští hasiči u požáru pražce v kolejišti železniční tratě. Jednotka pražec uhasila, nicméně oheň jej stihl kompletně zničit. Jednotka poté předala místo zásahu drážnímhasičům SŽDC. Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden tisíc korun. Příčinou požáru pražce byla odlétnutá jiskra při brždění vlaku.
nehoda5.png
Pěčín – dopravní nehoda – 12:01
Pecin1-(1).jpg
U dopravní nehody osobního vozidla, která se stala na úseku z Pěčína ve směru na Rokytnici v Orlických horách, zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Rokytnice. Z havarovaného vozu unikl olej, který hasiči zasypali sorpčním materiálem a skvrnu odklidili. Na automobilu provedli také protipožární opatření.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

motoc1.jpg
Janské Lázně – dopravní nehoda – 06:54
Janske-lazne1-(1).jpg
V Krkonošské ulici odstraňovali profesionální trutnovští hasiči následky dopravní nehody motocyklu. Při nehodě byla zraněna jedna osoba. Jednotka místo události zajistila a provedla protipožární opatření.

nehod5e.png
Dolní Lánov – dopravní nehoda – 13:58
Dvě osobní vozidla havarovala na komunikaci I/14. Na místo vyjela profesionální jednotka z Vrchlabí, která provedla protipožární opatření a odpojila u havarovaných vozů akumulátory. Jednotka poté pomohla s naložením vozů na odtahovou službu a uklidila komunikaci.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje