Zásahy krajských hasičů

Zásahy krajských hasičů

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 10:19

V Průběžné ulici došlo v pondělí dopoledne k nehodě tří osobních vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, na místo byla vyslána profesionální jednotka z centrální stanice. Hasiči uvolnili komunikaci a pomohli s odtažením havarovaných aut.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 11:10

K další dopravní nehodě vyjížděli hasiči z centrální hradecké stanice do hradecké části Březhrad. Na křižovatce v Březhradské ulici se srazila dvě osobní vozidla. Jednu osobu si převzali do péče záchranáři. Jednotka místo zajistila a odstranila auta mimo komunikaci tak, aby neblokovala průjezd.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Kněžnice – požár – 11:06

Jičínští profesionální hasiči likvidovali požár tří kontejnerů v obci Kněžnice. Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Dolany – technická pomoc – 10:09

V části Krabčice odstranili hasiči strom, který spadl do vozovky. (HZS Jaroměř)

Bezděkov nad Metují – dopravní nehoda – 16:48

K dopravní nehodě osobního vozidla a motocyklu vyjížděli profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Police nad Metují. Dvě osoby byly při nehodě zraněny a do péče si je převzala zdravotnická záchranná služba. Hasiči místo události zajistili, asistovali záchranářům při poskytování první pomoci a následně odstranili následky dopravní nehody.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Vamberk – dopravní nehoda – 06:40 O události jsme informovali zde: https://www.hasici.cz/zhave-aktuality/Z-regionu/Kralovehradecky-kraj/Hasici-vyprostovali-vozidlo-z-reky

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 14:24

V Masarykově ulici pomáhali hasiči s nouzovým otevřením dveří učebny základní školy.

Borohrádek – technická pomoc – 16:25

V ulici Za Mostem odstraňovali hasiči větev, která se nebezpečně skláněla nad vozovkou. (HZS Rychnov nad Kněžnou, JSDH Borohrádek).

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Mostek – technická pomoc – 04:37

V části Debrné blokovaly průjezd komunikací tři spadlé stromy. Jednotky stromy rozřezaly a odstranily mimo silnici. (HZS Dvůr Králové nad Labem, JSDH Mostek)

Trutnov – železniční dopravní nehoda – 20:16

V katastru části Libeč došlo ve večerních hodinách k najetí vlaku do stromu spadlého do železniční trati. Ve vlaku se neměli v tu chvíli nacházet žádní cestující, pouze vlaková posádka. Při události nebyl nikdo zraněn, nedošlo ani k úniku provozních kapalin. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova, kteří místo zajistili a následně jej předali jednotce SŽDC Nymburk.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová
HZS Královéhradeckého kraje