Ze zásahů hasičů HZS Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

15.04.2020 |  Královéhradecký kraj
Ze zásahů hasičů HZS Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 14. 4. 2020 celkem 19 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Třebechovice pod Orebem – dopravní nehoda – 10:21

Na silnici č. 11 v Třebechovicích pod Orebem zasahovali profesionální hasiči z hradecké centrální stanice a dobrovolná třebechovická jednotka u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Jeden z vozů skončil mimo komunikaci v příkopu, druhé zůstalo stát na vozovce. Hasiči zajistili místo události a zabezpečili havarovaná vozidla. Následně se postarali o vyproštění vozidla z příkopu pomocí jeřábu a pomohli ho naložit na odtah.

Hradec Králové – technická pomoc – 16:23

Odstranění stromu spadlého do komunikace č. 35 u části Nový Hradec Králové. (HZS Hradec Králové)

Hradec Králové – požár – 17:19

K požáru osobního automobilu byly do Svobodných Dvorů vyslány profesionální jednotky z obou hradeckých stanic. Automobil byl zaparkován v ulici Bohdanečská v blízkosti domu. Už při příjezdu hasičů byla požárem zasažena motorová část i vnitřní prostory vozidla. Příčina vzniku události je předmětem vyšetřování. Škoda, kterou požár způsobil, byla vyčíslena na 100 tisíc korun, hodnoty představující asi půl milionu korun se podařilo hasičům uchránit.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Lázně Bělohrad – technická pomoc – 11:36

Profesionální hořická jednotka pomáhala s nouzovým otevřením dveří bytu.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – technická pomoc – 12:17

Profesionální jednotka z Jaroměře pomohla s transportem pacienta do vozidla ZZS v ulici Na Cihelnách.

Náchod – technická pomoc – 12:17

Profesionální jednotka z Náchoda pomohla s transportem pacienta do vozidla ZZS v ulici Zelená.

Jaroměř – požár – 19:01

U požáru travního porostu a roští zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře. Během několik minut byl požár zlikvidován, při události nevznikla žádná škoda.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – požár – 09:01

O události jsme informovali zde: Při požáru autodílny s vozidlem utrpěl jeden člověk popáleniny

Nová Ves – dopravní nehoda – 09:10

U dopravní nehody motocyklu v obci Nová Ves u Albrechtic nad Orlicí zasahovali profesionální hasiči ze stanice Holice a dobrovolná jednotka z Týniště nad Orlicí. Jeden zraněný člověk byl předán do péče ZZS. Motocykl skončil mimo komunikaci. Hasiči zajistili místo nehody, následně si událost převzali policisté.

Potštejn – únik nebezpečných látek – 11:44

V části Brná zasahovala rychnovská profesionální jednotka hasičů u úniku plynu z poškozeného plynového potrubí. Hasiči uzavřeli okolí ve vzdálenosti 30 m od místa úniku a upozornili obyvatele okolních rodinných domů, aby vypnuli plyn a nevycházeli z domu. Poškozené místo hasiči provizorně zajistili a vyčkali do příjezdu plynárenské služby. Její technici následně místo odkopali a zamezili dalšímu úniku.

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 16:04

Ve Zborovské ulici odpojila profesionální jednotka z rychnovské stanice jiskřící baterii ve vraku vozidla.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Žacléře – záchrana osoby – 07:04

V ulici Mírová zajišťovali profesionální hasiči z Trutnova a místní dobrovolná jednotka nouzové otevření dveří bytu, kde se nacházela zraněná osoba.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí

HZS Královéhradeckého kraje