Zvedaly se hladiny toků, hasiči pomohli s čerpáním

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

05.02.2021 | Královéhradecký kraj
Zvedaly se hladiny toků, hasiči pomohli s čerpáním

Během čtvrtku 4. 2. pomáhaly profesionální i dobrovolné jednotky na několika místech s odstraněním spadlých stromů nebo lokálně s čerpáním vody ze sklepních prostor domů. Před silnějším větrem a možným vzestupem vodních toků varovali meteorologové.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Nechanice – technická pomoc – 03:52
Pomoc s čerpáním vody ze zatopených sklepních prostor domu v části Staré Nechanice. (HZS Nový Bydžov, JSDH Nechanice)

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Holovousy – technická pomoc – 10:44
Hořická profesionální jednotka pomohla s odstraněním naplavených dřevin v prostoru splavu v části Dolní Mezihoří.

Libáň – technická pomoc – 18:05
Hasiči zkontrolovali v Emlerově ulici koryto rozvodněného potoka, které se mělo ucpávat pod nánosem dřevin. (HZS Jičín, JSDH Libáň)

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Bohuslavice – technická pomoc – 03:58
Pomoc s čerpáním vody ze zatopených sklepních prostor rodinného domu. (HZS Dobruška, JSDH Bohuslavice)

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Slatina nad Zdobnicí – technická pomoc – 05:59
Profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Slatina nad Zdobnicí pomohli se zabezpečením domů před rozvodněným tokem.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Třebihošť – technická pomoc – 06:14
V části Horní Dehtov pomohly jednotky s odčerpáním vodní laguny, která se utvořila na komunikaci. (HZS Dvůr Králové nad Labem, JSDH Bílá Třemešná a Třebihošť)

Vrchlabí – technická pomoc – 10:20