Požár autodílny

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

01.02.2022 | Jablonec nad Nisou/ Liberecký kraj
Požár autodílny

V pondělí 31. 1. 2022 odpoledních hodinách došlo v Jablonci nad Nisou Jateční ulici k požáru autodílny.

Po příjezdu první jednotky na místo události a provedeném průzkumu velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu. Hasiči odpojili přívod plynu do budovy a na boj s požárem dílny a automobilů, které se nacházely uvnitř, nasadili tři vodní proudy a speciální hasicí a řezací zařízení CCS Cobra, použité hlavně k dohašování skrytých ohnisek ve stavebních konstrukcích. Hasiči dále z ohroženého prostoru evakuovali svářecí soupravu s tlakovými lahvemi. Požár se podařilo dostat pod kontrolu po cca půl hodině od příjezdu první jednotky na místo události. Likvidaci požáru velitel zásahu na Krajské operační a informační středisko HZS LK nahlásil o další tři hodiny později krátce před půl sedmou večer. Před příjezdem hasičů se obsluha dílny pokoušela situaci zvládnout pomocí ručních hasicích přístrojů a jedna osoba se při tom nadýchala zplodin hoření. Nadýchanému byla příslušníky poskytnuta neodkladná předlékařská pomoc a následně byl předán do péče ZZS LK. Při zásahu došlo i k lehkému zranění jednoho z profesionálních hasičů, který byl rovněž převezen do nemocnice na vyšetření, po kterém mu byl doporučen do konce směny klidový režim.  Předběžnou výši škody stanovil vyšetřovatel příčin požárů na 5 mil. Kč a uchráněné hodnoty na majetku na 35 mil. Kč. Příčina vzniku požáru zůstává dále v šetření.

Na místě zasahovaly: jednotka ze stanice HZS Jablonec nad Nisou, JSDHO Jablonec n. N. – Paseky, Jablonec n. N. – Kokonín, Rychnov u Jablonec n. N., Lučany n. N., Maršovice a Jablonec n. N. – Proseč n. N.

Autor: nprap. Bc. Jakub Sucharda, zastupující tiskový mluvčí

HZS Libereckého kraje