Požár dřevěného skladovacího objektu

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

06.02.2022 | Železný Brod/ Liberecký kraj
Požár dřevěného skladovacího objektu

V sobotu 5. 2. 2022 krátce po šesté hodině večerní vyjely do Železného Brodu jednotky požární ochrany k nahlášenému požáru dřevěné kůlny o rozměrech 30x7 metrů.

Při příjezdu prvních hasičů na místo události již byla stavba plně zasažena požárem a ohrožovala okolní obydlené domy sálavým teplem i zplodinami hoření. Velitel zásahu vzhledem k rozsahu události okamžitě vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu. Operační důstojník KOPIS HZS LK na místo vyslal celkem sedm jednotek s osmi cisternami.

Hasiči pomocí čtyř vodních proudů bojovali s požárem a zároveň chránili okolí před jeho rozšířením. Dále provedli evakuaci 12 osob z okolních budov. Jedna osoba byla předána ZZS LK. Během zásahu došlo k explozi tlakové láhve uvnitř objektu, nikdo nebyl zraněn. Z důvodu potřeby velkého množství hasební vody bylo zřízeno čerpací stanoviště v náhonu řeky Jizery. Lokalizace události byla po kontrole ostatních objektů ohlášena velitelem zásahu po osmě hodině večer. Následně byla na místo ve spolupráci se starostou obce povolána těžká technika, která strhla ohořelé a nestabilní stavební konstrukce budovy a umožnila hasičům efektivní dohašení skrytých ohnisek. Požár byl zlikvidován před třetí hodinou ranní.

Na místě zasahovaly: jednotka stanice HZS Semily a JSDHO Železný Brod, Koberovy, Líšný, Malá Skála, Železný Brod – Těpeře a Pěnčín – Huť.

Autor a foto: npor. Mgr. Jan Přerovský, zastupující tiskový mluvčí HZS LK

HZS Libereckého kraje