Rušná neděle pro hasiče na Jablonecku

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

10.07.2023 | Liberecký kraj
Rušná neděle pro hasiče na Jablonecku

Profesionální a dobrovolní hasiči na Jablonecku zasahovali v neděli 9. července 2023 v odpoledních hodinách u dvou požárů objektů.

PožárPožár finského domku v Desné

Jednotky z 2. poplachového stupně vyjely v neděli 9. července 2023 po půl jedné odpoledne do Desné k požáru střechy a bytu řadového finského domku. Ještě před příjezdem jednotek na místo zásahu byla z domu vyvedena jedna osoba, která vyvázla bez zranění. Hasiči zasahovali v dýchací technice, ke zdolání požáru nasadili 3 C proudy a 1 vysokotlaký proud, použili také výškovou techniku a vysokotlaké hasicí a řezací zařízení CCS Cobra. Lokalizaci ohlásil velitel zásahu ve 13:40, požár byl zcela zlikvidován krátce před třetí hodinou. Během zásahu se lehce zranil jeden dobrovolný hasič. Škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun, uchráněné hodnoty na 5,5 milionu korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci. Na místě události zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jablonec nad Nisou a Tanvald a dobrovolní hasiči z Desné, Tanvaldu – Šumburku.

Požár

Ve Smržovce hořela garáž

Požár garáže a dílny ve Smržovce v neděli zaměstnal čtyři jednotky požární ochrany. Událost byla na Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje nahlášena ve 14:30. Po příjezdu na místo události jednotky provedly průzkum a postupně nasadily 3 C proudy. Využito bylo také pěnotvorné zařízení PRO/pak. Požár byl velmi rychle lokalizován – během zhruba dvaceti minut. Pár minut po půl čtvrté velitel zásahu ohlásil likvidaci požáru. Požárem byla zasažena i fasáda – obložení přilehlého domu. 350 tisíc korun – v této výši byla stanovena výše škody, uchráněny byly hodnoty ve výši zhruba 6 milionů korun, příčina vzniku požáru je v šetření. U požáru zasahovali hasiči: HZS LBK ze stanice Jablonec nad Nisou, JSDHO Jablonec nad Nisou – Paseky, JSDHO Lučany nad Nisou, JSDHO Smržovka.

Autor: por. Jaroslava Benešová

Zdroj:: HZS Libereckého kraje