Čelní střet dvou osobních vozidel

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

25.07.2023 | Návsí/ Moravskoslezský kraj
Čelní střet dvou osobních vozidel

Celkem pět zraněných osob si vyžádala nedělní podvečerní nehoda dvou osobních vozidel v obci Návsí na Frýdecko-Místecku.

Informaci o nehodě obdrželo operační středisko hasičů, v neděli 23.7.2023 pět minut po půl osmé večer. Na místě události zasahovala profesionální jednotka hasičů ze stanice v Třinci, spolu s ní i jedna dobrovolná jednotka z obce Jablunkov. Přítomna byla rovněž Zdravotnická záchranná služba (ZZS) a Policie ČR.

Hasiči, ihned, po příjezdu na místo události zajistili obě havarovaná vozidla proti požáru. Při čelním střetu dvou osobních vozidel došlo ke zranění pěti osob, z nichž tři osoby museli hasiči, za pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení, postupně, vyprostit. Během vyprošťovacích prací poskytli hasiči zaklíněným osobám předlékařskou pomoc a po vyproštění byli zranění předáni do péče ZZS. Hasiči rovněž na místě události poskytli rodinným příslušníkům jednoho z řidičů, kteří se dostavili na místo nehody, psychologickou pomoc.

Po ukončení vyšetřování nehody ze strany Policie ČR zajistili hasiči úklid a následné zprovoznění vozovky, která byla po dobu zásahu složek IZS, po dobu několika hodin, zcela uzavřena.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje