Delegace kolumbijských hasičů navštívila Moravskoslezský kraj

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

07.04.2022 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Delegace kolumbijských hasičů navštívila Moravskoslezský kraj

Ředitel Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje plukovník Ing. Radim Kuchař přivítal ve čtvrtek 7. dubna 2022 odpoledne generálního ředitele Dirección Nacional de Bomberos de Colombia a vrchního velitele Charlese Wilbera Benavidese Castilla spolu s dalšími zástupci vedení kolumbijských hasičů.

Hasiči si po krátkém seznámení s organizací a činností našeho Sboru prohlédli vybavení centrální hasičské stanice v Ostravě-Zábřehu, včetně výjezdové techniky.

Následovala návštěva Integrovaného bezpečnostního centra (IBC) Moravskoslezského kraje, s jehož činností delegaci seznámil vedoucí oddělení KOPIS a IBC plukovník Ing. Radek Zeman.

Zástupci kolumbijských kolegů měli možnost podívat se i přímo do dispečerského sálu krajského operačního a informačního střediska základních složek integrovaného záchranného systému a Městské policie Ostrava.

Návštěva byla realizována v rámci projektu ekonomické diplomacie, který je realizován ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Bogotě, více informací je v článku Delegace kolumbijských hasičů přijela do České republiky.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje