Do zásahů u dopravních nehod v Ostravě se zapojily vyprošťovací speciály Tatra Omars i Mercedes Bison

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

05.03.2022 | Moravskoslezský kraj

V pátek 4. března 2022 odpoledne zasahovali hasiči na území města Ostrava u dvou dopravních nehod, při nichž byly využity těžké vyprošťovací speciály z centrální stanice HZS Moravskoslezského kraje (HZS MSK) v Ostravě-Zábřehu.

K první ze zmiňovaných nehod byli hasiči ze stanice Slezská Ostrava vysláni pět minut po půl třetí do ulice Pikartská. Osobní automobil Kia Rio zde vyjel mimo komunikaci a po nárazu do stromu se převrátil na střechu.

Řidič z nehody vyvázl bez zranění, zasahující hasiči zlikvidovali sorbentem drobný únik provozních kapalin a velitel zásahu si k vytažení vozu povolal vyprošťovací speciál Tatra Omars.

Patnáct minut před sedmnáctou hodinou byla hasičům ze stanic HZS MSK Přívoz a Fifejdy ohlášena dopravní nehoda osobního automobilu Kia Sportage v Koblovské ulici v Koblově.

Vůz vyjel ze silnice, poškodil dřevěný plot, hospodářskou budovu a skončil takřka na zápraží rodinného domu.

Řidička byla vyproštěna svědky nehody ještě před příjezdem hasičů na místo události, skončila v péči zdravotníků.

Zasahující jednotky provedly protipožární opatření a stabilizaci havarovaného vozu, na pokyn velitele s jeho vytažením pomohl svým silným hydraulickým nakládacím jeřábem vyprošťovací automobil Mercedes Bison.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje