Dva požáry kvůli kuchyňským spotřebičům, hasiči zachránili seniora

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

16.03.2021 | Moravskoslezský kraj
Dva požáry kvůli kuchyňským spotřebičům, hasiči zachránili seniora

Ke dvěma večerním požárům, které souvisely s požárem kuchyňských spotřebičů, vyjely jednotky hasičů v pondělí 15.3.2021 do Třince (okres Frýdek-Místek) a ostravské ubytovny ve Výstavní ulici. Vyžádaly si v součtu tři zraněné osoby a 50 evakuovaných osob. Předběžná škoda u každého požáru byla odhadnuta vždy na 100 tisíc korun, okolnosti vzniku obou událostí jsou zatím v šetření.

V prvním případě hořel kontaktní gril v kuchyni přízemního bytu bytového domu na třineckém Náměstí Míru, z něhož hasiči zachránili zraněného seniora, nadýchaného kouřem a ožehlého na obličeji ohněm. Z domu bylo evakuováno 10 osob.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v pondělí po 18. hodině. Na Náměstí Míru vyjely celkem tři jednotky hasičů – první z třinecké stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a dvě jednotky dobrovolných hasičů – Třinec-Guty a Bystřice.

Hořelo v kuchyni přízemního bytu (1. NP). Hasiči dostali oheň pod kontrolu za sedm minut, když z bytu vytáhli nadýchaného a ožehlého seniora při vědomí. Uhašeno měli za další čtvrthodinu, pak byt odvětrávali přetlakovým ventilátorem.

Ve Výstavní ulici v Ostravě-Mariánských Horách hořelo v pokoji ubytovny ve 4. patře (5. NP), kde byla velká lednice postavena. Z domu bylo evakuováno 40 osob, včetně dvou mužů, kteří se nadýchali kouře.

Operační středisko hasičů bylo o tomto požáru informováno krátce po čtvrt na deset večer. Zasahovala zde jednotka HZS MSK ze stanice Fifejdy. Uhašeno měla za půl hodiny.
Zdroj:  HZS Moravskoslezského kraje