Hasiči likvidovali požár baterie v obchodním domě

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

04.08.2023 | Třinec/Moravskoslezský kraj
Hasiči likvidovali požár baterie v obchodním domě

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v brzkých ranních hodinách, v pátek 4.8.2023, u požáru, který detekovalo čidlo elektronické požární signalizace (EPS). Díky rychlé detekci a okamžitému zásahu hasičů se zabránilo několikamiliónové škodě.

Signál z EPS byl vyslán na tísňovou linku v pátek 4.8.2023 ve 3:28 hod. ráno. Do Třinecké části Lyžbice operační středisko hasičů vyslalo profesionální jednotku z Třince a dobrovolné hasiče z Třince-Guty.

Po příjezdu na místo hasiči vstoupili do obchodního domu, kde nalezli silně zakouřenou místnost, dílnu, kde hořela baterie pro dvoukolový elektrický dopravní prostředek Segway.  Hasiči na likvidaci plamenů použili hasicí přístroj z výbavy jejich vozu a požár tak dostali pod kontrolu během několika minut. Následně zakouřené prostory odvětrali pomocí přetlakového ventilátoru.

Po uhašení baterie provedli hasiči kontrolní měření teploty a následně místo zásahu předali majiteli dílny. Škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun.

Díky včasné detekci EPS, okamžitému odeslání signálu na operační středisko hasičů a za přispění rychlého a efektivního zásahu, požár nenapáchal větší škody.

I tento případ je ukázkou toho, jak detektory, ať už požárů nebo nebezpečných plynů, by měly být součásti každé domácnosti či firmy. Nejen že dokáží zachránit lidské životy, ale také majetek. Jejich pořizovací cena není likvidační a v porovnání s lidským životem nebo škodou způsobenou požárem, se jedná o investici minimální.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje