Hasiči pomáhají s otevřením KACPU na ostravské Černé louce

08.03.2022 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Hasiči pomáhají s otevřením KACPU na ostravské Černé louce
Je i video...

Profesionální i dobrovolní hasiči z Moravskoslezského kraje se zapojili do příprav na úterní (8.3.2022) ranní otevření velkého Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU). To se operativně přesune z kapacitně nevyhovujících prostor Českého červeného kříže v Ostravě-Fifejdách do centra krajského města, přesněji do pavilonu A na ostravském výstavišti Černá louka, kde se předtím přes rok očkovalo proti Covidu-19.
.Vedle registrace žadatelů podle pořadových čísel zde bude například 50 skládacích lůžek a 100 židlí se stoly v odpočinkové části, občerstvení, dva dětské kouty, dva boxy s nábytkem na přebalování malých dětí, ošetřovna a místnost pro psychologického interventa. Organizátoři nezapomněli ani na psí miláčky – protože nemohou dovnitř, jsou pro ně připraveny klece, žrádlo i hračky v modrém stanu HZS ČR hned vedle pavilonu A. Bude tam stálá služba od 7 do 19 hodin.
Hasiči z HZS Moravskoslezského kraje a dobrovolní hasiči z Ostravy-Radvanic se zapojili do zařizování KACPU nábytkem, především stoly, židlemi a lůžky, včetně povlékání. Někteří se pustili i do montování nábytku a hraček, další do natahování kabelů pro počítačové systémy. Pomohli i při návozu spotřebního materiálu, zdravotnických a desinfekčních prostředků.
Podle předběžných informací zde bude připraveno celkem 25 pracovníků na registrace a další vyřizování pro ukrajinské občany – hasiči, migrační a ubytovací pracovníci MV, Policie ČR, zástupci úřadu práce a zdravotních pojišťoven. Dalších 25 osob – především z řad dobrovolníků – se zde bude starat o chod, údržbu a zásobování KACPU.
Video z přípravy ostravského KACPU: https://youtu.be/lYRttk0nn8k

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje