Havarovanému nákladnímu vozidlu musel zpět na kola pomoci nejen jeřáb, ale i speciální sací bagr ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

04.04.2023 | Závada/ Moravskoslezský kraj

Profesionální hasiči ze stanice v Hlučíně a Ostravě-Zábřehu, zasahovali společně s kolegy ze Záchranného útvaru v Hlučíně při nehodě nákladního vozidla.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě nákladního vozu převážejícího písek, v pondělí 3.4.2023 v 9:35 hod. Na místo události byly vyslány profesionální jednotky hasičů ze stanice Hlučín a Ostrava-Zábřeh.

Návěs, převážející 31 tun písku, sjel nedaleko pískovny v obci Závada (okr. Opava) z komunikace, a ještě před jeho samotným vyproštěním bylo potřeba část nákladu vyložit. Velitel zásahu proto povolal speciální sací bagr kolegů ze Záchranného útvaru HZS ČR z Hlučína, který byl schopen naložený písek z návěsu postupně odsávat a tím jej odlehčovat.

Po odsátí části písku a odlehčení návěsu byl nákladní vůz vyproštěn, předán majiteli a komunikace byla opět zprovozněna.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje